Advertisement
HABERLER ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haymana mitinginde halka seslendi, Erdoğan döviz kurunda dalgalanmaya dair "Geçtiğimiz hafta sonu bir girişimde bulundular. İki gün içinde bu saldırıyı boşa çıkarttık." dedi. Erdoğan seçimden sonra ekonomiyi bu tür saldırılara karşı daha güçlü hale getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceklerini söyledi. Erdoğan yatırıma, üretime, büyümeye, istihdama destek verecek bir ekonomik yapının inşası için çok önemli adımlar atacaklarını ifade etti.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle;

İnşallah 31 Mart'tan sonra bu projeleri hayata geçireceğiz. Haymana aynı zamanda bir tarım şehridir. Çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıları yakından biliyoruz. Tohum, mazot, ilaç fiyatlarındaki artışı çok iyi biliyoruz. Türkiye ekonomisine yönelik saldırıların yol açtığı sarsıntı çiftçilerimizin girdi fiyatlarını olumsuz etkiliyor. Her kim çıkıp, bu girdilerin fiyatlarını düşüreceğim diyorsa emin olun yalan söylüyor. Uluslararası birtakım finans kuruluşları resmen Türk ekonomisini çökertmek için saldırıya geçmişti. Doların 7 lirayı aştığı, faizlerin yüzde 40'ları aştığı dönem yaşadık. Hemen tedbirlerimizi aldık. Geçtiğimiz hafta yeni bir girişimde bulundular. Hazırlıklıydık, iki gün içinde bu saldırıyı boşa çıkardık.

ANKARA'YA ADAY GÖNDERDİLER ADAM SAHTE SENETLERLE DOLAŞIYOR

Türkiye ekonomisini belediye başkanlarının düzeltme şansı var mı? Belediyelerin çoğu batık, bitik. Personelinin maaşını ödeyemiyor, sanki yerel seçimler bitecek bunlar sanki Türkiye'nin ekonomisini düzeltecek. Yalan söylemeyin millete. Türkiye'nin ekonomisinin sorumlusu benim ben. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok. Zaten Bay Kemal'in adı ne; yalan. Bunlardan başka bir şey beklemeyin. Ankara'ya büyük şehir adayı gösterdiler. Adam sahte senetlerle dolaşıyor. Bunlardan Ankara'ya belediye başkanı olur mu? Benim Haymanalı kardeşlerim Allah'ın izniyle Pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı atmaya hazır mı?