Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Milyarder Michael Novogratz tarafından kurulan kripto alanında finansal hizmet sunan Galaxy Digital Holdings dijital varlık fiyatlarında yaşanan düşüş bağlamında ikinci çeyrekte zararının iki kattan fazla olduğunu açıkladı.

Bir önceki yıl 182,9 milyon dolar olan şirketin net zararı 554,7 milyon dolar olurken zararın büyümesinin başlıca nedenleri arasında dijital varlıklarda yaşanan realize edilmemiş zararlar ve yapılan yatırımlar gösterildi. Şirketin açıklamasında bu zararın bir kısmının kripto madenciliği iş koluyla mahsup edildiği belirtildi.

Novogratz hissedarlarla yapılan toplantıda Galaxy’nin Three Arrows Capital’e karşı şikayette bulunduğunu ve bilançosunda bu bağlamda hedge işlemi yaptığını kaydetti. Çeyreğin bittiği 30 Haziran döneminde Galaxy’nin kredi portföyü 10 milyon dolarlık bir kayıp yaşarken bu kayıp krediyle karşılanmıştı.

"Endüstrinin ve bireysel yatırımcının risk yönetimi zayıf"

Çöken Terra ve Luna tokenlarının arkasındaki şirket Terraform’un en büyük destekçilerinden olan Novogratz Temmuz ayında yapılan konferansta yaşanan çöküşle hem endüstrinin hem de bireysel yatırımcıların risk yönetimi konusunda çok zayıf bir anlayışa sahip olduğunu gösterdiğini söyledi.

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su olan Mike Novogratz, “Galaxy’nin zorlu piyasa ve makro ekonomik ortamda sergilediği yüksek performansla gurur duyuyorum. Kredi standartlarını netleştirmekte taahhüdümüz ve sağduyulu risk yönetimi 1 milyar doları nakit olmak üzere 1,5 milyar doların üzerinde likidite tutabilmemizi sağladı” ifadelerini kullandı.

Galaxy’nin varlık yönetim birimi 30 Haziran itibarıyla 1,7 milyar dolara yakın varlık yönetirken bu rakam bir önceki çeyreğe göre yüzde 40’lık bir düşüşe işaret ediyor. Şirketten yapılan açıklamada hala SEC incelemesi sonrası Nasdaq’ta işlem gören ve Delaware merkezli bir şirket olma hedefinin sürdürüldüğü belirtildi.