Advertisement

Bank of America Corp.'un teknik analizine göre dolar, uzun vadeli rallisine yeniden başlayacak. Trendler Dolar Endeksi ve euro karşısındaki doların hareketine destek sinyali veriyor.

ABD'nin en çok işlem yaptığı 6 ülkenin para birimi karşısında doların hareketini izleyen Dolar Endeksi'nin 80.91 puandan tüm yıllık kanal desteği sinyalini vermeye başladığına dikkat çeken Bank of America Merrill Lynch'in Döviz ve faiz teknik stratejileri müdürü MacNeil Curry, euronun 1.2621 doların üzerine çıkmayı başaramadığını belirtti.

Curry, trenddeki bu seyrin doların daha büyük bir boğa piyasasına gireceğinin erken sinyalleri olduğunu söyleyerek, baz trend hareketinin yükselişten önce düşüşü de kapsadığını anlattı.

Dolar Endeksi bu yıl yüzde 1.4 yükselerek 24 Temmuz'da 84.05 puana kadar yükseldi. Euro, dolar karşısında 31 Ağustos'ta 1.2638 seviyesinden 2 Temmuz'dan bu yana en düşüğünü kaydetmesinin ardından Salı günü yüzde 0.2 değer kaybederek 1.2563'ten işlem gördü.

BU HABERE YORUM YAZ
 
05 Eylül 2012 Çarşamba, 15:39 Misafir gaz verin bosuna.. dolar sürünecek sadece.. her yer kağıt parçası dolarla dolu.. yavas yavas altınla değiştiriyorlar.. euro dolardan daha sağlam bir para birimi..