Advertisement
HABERLER ABONE OL

Son yıllarda yüksek faiz ve finansman maaliyetlerinin en gözde alternatifi olarak kabul edilen halka arzlar ve halka arza olmayı planlayan şirketler 2024 yılına beklenenin de üstünde finansal kriterlerle merhaba dedi. Borsaya aşina herkesin bildiği iki önemli halka arz koşulu (aktif toplam büyüklük ve
yıllık ciro tutarı) Sermaye Piyasası Kurulu’nun 29.12.2023 tarih ve 2023/82 sayılı kararıyla güncellenerek revize edildi. Böylece 2022 yılı için minimum 450 milyon TL olarak aranan şirket aktif toplam büyüklüğü 2023 yılı için 1 milyar 500 milyon olarak belirlenirken 2022 yılı için aranan 270 milyon TL değerinde yıllık ciro tutarı 2023 yılı için 750 milyon TL’ye yükseltildi.

Haberin devamı Bloomberg Businessweek Türkiye'de!

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek artık Bloomberg HT ekibi tarafından hazırlanan içerikleriyle Türkiye’de! Türkiye ve küresel piyasalarda tüm olup bitenler, hisse senedinden para politikasına hiçbir yerde bulamayacağınız analizler, içerikler ve iş dünyası temsilcileriyle özel röportajlarla Bloomberg Businessweek Türkiye, e-dergi formatı ve yenilenen içeriğiyle yayında!

Tüm içeriklere erişmek için tıklayınız.