Advertisement

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş dünyası, reel sektör temsilcileri ve STK Başkanları ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen görüşmede, iş dünyasının çatı örgütlerinin yöneticileri ile görüşen Nebati, yeni dönemdeki ekonomi politikaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Bu kapsamda, Türkiye'nin lojistik altyapısı, ihracat ve üretim kapasitesi hakkında bilgiler veren Nebati, küresel ekonomide yaşanan yapısal değişime de değindi.

Bakan Nebati'nin, serbest piyasadan geri adımın asla söz konusu olmadığının altını çizdiği toplantıda, devletin her alanda destekleyici olmaya devam edeceğini söyledi.

İş dünyası, STK Başkanları, kamu ve özel bankaların Genel Müdürlerinin katıldığı toplantıda, sunumdan sonra iş dünyası temsilcilerine tek tek söz veren Bakan Nebati, farklı sektörlerin görüş ve sorunlarını dinledi.

Bakan Nebati ve iş dünyası temsilcileri ile istişareye dayalı gerçekleşen toplantıda katılımcı bir anlayış ile hareket edileceğinin altı çizildi.

Edinilen bilgilere göre, yeni dönemdeki ekonomi politikalarının iş dünyasına aktarılması amacıyla sektör temsilcileri ile gerçekleşen toplantıların önümüzdeki dönemde de devam edeceği belirtildi.

Basına kapalı düzenlenen toplantı yaklaşık 7 saat sürdü.

Toplantıya Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören gibi isimler katıldı.

Verimli bir toplantı yaptık”

Bakan Nebati toplantı sonrası açıklama yaparak iş dünyası, reel sektör ve STK temsilcileriyle verimli bir toplantı yaptıklarını belirterek “önümüzdeki dönemde de istişareye dayalı bir anlayışla hareket edecek, adımlarımızı hızlıca atacağız.” değerlendirmesini yaptı.

"Toplantı iyi diyalog içinde geçti"

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu toplantının iyi bir diyalog içerisinde gerçekleştiğini belirtti.

"KOBİ'lerle ilgili sıkıntıları gündeme getirdim"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran toplantıdan iyi sonuçlar çıkacağına inandığını belirtti. Baran "çok keyifli bir toplantıydı..Önce Bakanımız sunum yaptı, sonra sözü bize verdi. ATO olarak KOBİ'lerle ilgili sıkıntıları gündeme getirdim. Sayın Bakanımız tüm dile getirilen sorunarı titizlikle not aldı." şeklinde konuştu.

Baran, Nebati'nin önümüzdeki hafta da banka genel müdürleriyle bir araya geleceğini ifade etti.