Advertisement
Yiğit Bulut

Kısa ve öz yazıyorum: Kriz tellallarına kulak vermeyin; TÜRKİYE KRİZE GİRMEYECEK!

Yazımı ana fikri dağılmasın diye uzatmayacağım! Tezim çok açık: Türkiye ne zaman “kendini toplama” yoluna girdi, ya finansal kriz ya da “ekonomik dalgalanma arkasından” da “DEVALÜASYON-DARBE” geldi! Bugün yaşadıklarımız da farklı değil! Türkiye UÇUŞA geçti, darbeyi tahrik edemiyorlar, içeride “çökertilen örgütleri” yüzünden “kargaşa çıkaramıyorlar” sadece PANİK HALİNDE BAĞIRIYORLAR: TÜRKİYE BATIYOR! Değerli dostlar, bırakın batmayı, Türkiye, tarihinin en parlak ekonomik dönemini yaşıyor! Dünyanın gözü burda! Bir kısmı “nasıl yapsak da önünü kesebilsek” diye bakıyor, bir kısmı “nasıl biz de bu gidişe yatırım yaparız” diye dikkat ediyor! Tekrar ediyorum; finansal dalgalanmalar, algı bozuklukları sonucu “beklenmeyen” kısa vadeli “dalga boyu artışları olabilir” ama TÜRKİYE asla “YANLIŞ YOLDA” değil, Batmıyor! Tam aksi TÜRKİYE UÇUYOR... Sonuç: KRİZ ÇIKMAYACAK! Uzun uzun makro verileri ve sebep-sonuç ilişkilerini burada anlatmaya yerimiz yetmez fakat bana güvenenler için söylüyorum: Dünya genelinde ne olursa olsun Türkiye “en sağlam” yer olacak! Not: Dünya genelinde dalgalanmalar olabilir ama kriz çıkacağına inanmıyorum ve herkese şu soruyu soruyorum; altın sattıkları zaman ne alacaklar? YA HİSSE VE TAHVİL alırlarsa, ne olur sizce?

BU YAZIYA YORUM YAZ
 
08 Ağustos 2011 Pazartesi, 21:51 Misafir arkadaşlar biraz sabırlı olun 1 haftaya kalmaz bu kaos ortamı düzelecektin bi silkelenin kendinizi gelin
06 Ağustos 2011 Cumartesi, 12:07 Misafir tek kelıme ıle ha ha ha
05 Ağustos 2011 Cuma, 01:56 Misafir altın 2000 dolar olunca satış gelir. bizim borsa 20.000 e gelir bedavaya kapatırlar bizi. 3 ay sonra bu olacak gibi gözüküyor..
Yukarı