Advertisement

İngiliz sigorta ve reasürans şirketi BMS, Türkiye’de faaliyete geçeceğini açıkladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Servet Gürkan, Tamer Saka ve Kerim Gürkan liderliğinde faaliyete başlayacak olan BMS Türkiye, Grubun Londra’da bulunan Uluslararası Operasyonlar Yönetim Kurulu Başkanı Peregrine Towneley’e bağlı olacak.

BMS’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, Servet Gürkan, Tamer Saka ve Kerim Gürkan ile bir hissedarlık sözleşmesi imzalandığı ve Türkiye’deki şirketin enerji, inşaat, siber ve finans sigorta branşlarının yanı sıra, ihtiyaç olan diğer uzmanlık alanlarına da odaklanacağı ifade edildi. BMS Türkiye ayrıca, grubun Londra’da ve diğer BMS merkezlerinde uzmanlık sigortaları ve reasürans bölümleri tarafından desteklenen ihtiyari ve trete reasürans hizmetlerini de sunacak.

BMS CEO’su Nick Cook, Grubun Türkiye yatırımına ilişkin yaptığı açıklamada: “BMS Türkiye’nin kurulması bir bütün olarak BMS adına önemli bir dönüm noktası. Bu yatırımımız Yakın ve Orta Doğu’ya genişleme sürecimizin ilk adımı ve bağımsız devletler topluluğu ve komşu ülkeler arasında bir köprü görevi üstlenecek.” dedi.