Advertisement

ABD Başkanı Donald Trump’ın en yakın danışmanlarından olan Hopes Hicks’in koronavirüse yakalandığını açıklaması sonrasında test yaptıran Başkan Trump ve Melania Trump’ın sonuçları da pozitif çıktı.

Trump Twitter’da yaptığı bir paylaşımda, “Karantina ve iyileşme sürecimize hemen başlayacağız. Bunun üstesinden hep beraber geleceğiz” dedi.

Trump koronavirüse yakalanan ilk dünya lideri değil. Daha önce Brezilya Başkanı Bolsonaro’nun da test sonuçları pozitif çıkmıştı. Temmuz başında hastalığa yakalanan Bolsonaro, uzun bir dinlenme ve karantina süreci sonrası hastalığı atlatabilmişti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise pandeminin yeni yeni başladığı Mart ayı sonunda koronavirüse yakalanmıştı. Daha sonrasında semptomların devamlılığı nedeniyle Londra’da hastaneye “test” için kaldırılmıştı.

Rusya Başbakanı Mikhail Mishustin de koronavirüse yakalanan liderler arasında. Nisan ayının sonunda yaptırdığı testin pozitif çıktığını açıklayan Mishustin, yokluğunda Başbakan vekili Andrew Belousov’un başbakan vekili olarak göreve devam edeceğini de belirtti.