Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Coinbase’in 100 milyar dolar değerlemeyle bu hafta halka arz edilmesi bekleniyor. Bu rakam New York Borsası ve Nasdaq’ın değerlerinin toplamından daha fazla ediyor.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse ve Coinbase çarşamba günü Nasdaq’ta doğrudan halka açılırsa, bu Coinbase’i ABD’deki en büyük kripto para borsası haline getirecek. Bloomberg’in tahminlerine göre, şirketin kurucuları Brian Armstrong ve Fred Ehrsam, 15 ve 2 milyar dolarlık hisselere sahip olacak.

Coinbase, geçen hafta yaptığı bir açıklamada, ilk çeyrek kârının 730-800 milyon dolar arasında bir yerde geleceğini açıkladı, bu da şirketin 2020 kârını sadece ilk çeyrekte ikiye katladığı anlamına geliyor. 2021’in ilk üç ayında şirketin toplam gelirinin geçen senenin tamamında elde ettiği 1,3 milyar doları geçmesi bekleniyor.

Kripto para analitik şirketi Messari’ye göre, Coinbase, 56 milyon onaylı kullanıcıya ve günlük 13 bin civarında müşteriye sahip. Messari Analisti Mira Christianto, “Coinbase dünyadaki gelecek vaadeden kripto para şirketlerinden bir tanesi. Piyasa yatırımcıların kripto varlıklara aç olduğunu gösterdi” dedi.