Advertisement

Sinema salonu zinciri AMC Entertainment, şirket hisselerine yatırım yapan ve ralliye katkıda bulunan bireysel yatırımcılara ücretsiz popcorn veya özel film gösterimleri gibi bazı ödüller vereceğini duyurdu.

Şubat ayında Reddit forumunda örgütlenen kullanıcıların Gamestop hisselerinde neden olduğu sert yükselişin benzeri AMC hisselerinde de yaşanmıştı. Bireysel yatırımcılar sadece birkaç ay önce batmak üzere olan şirket hisselerinin son 5 ayda yüzde 1500’den fazla yükselişinde etkili oldu.

Sinema zinciri dün Mudrick Capital Management’a hisse satışından yaklaşık 230 milyon dolar elde etti. Şirket hisseleri dün yüzde 23’lik yükseliş sonrası bugün erken işlemlerde de yüzde 18 yükselerek gün içi rekorunu kırdı. Bu yükselişlerle şirketin piyasa değeri 18 milyar doların üzerine çıktı ve Gamestop’un değerini aştı.

Şirket, 3.2 milyondan fazla bireyin AMC’de hissesi bulunduğunu açıkladı. Bu ay başında şirketin CEO’su Adam Aron çeyreklik telekonferansta yeni yatırımcılarla görüştü.

Aron bugün de bildiri yayınlayarak “birçok yatırımcı AMC’ye güvendi ve destekledi. Bu insanlar sonuçta AMC’nin sahibi ve ben de onlar için çalışıyorum.” açıklamasını yaptı.