Advertisement

Morgan Stanley Başstratejisti Micheal Wilson “Büyümeye yönelik risklerin hakim olmaya devam etmesiyle, ABD hisse senetlerindeki rallinin devam edebileceği alan sınırlı” ifadelerini kullandı.

Wilson, “Şu anda yavaşlayan büyümeye odaklanmış durumdayız ve beklentilerin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Morgan Stanley, S&P 500'ün mevcut rallide maksimum 4,250 ila 4,300 puana ulaşacağını ve Cuma günü kapanışına göre yüzde 3,4'lük bir yükseliş elde edeceğini öngörüyor.

Wilson, Nasdaq ve küçük sermayeli şirketleri, genellikle bu gibi durumlarda yüzde bazlı bir toparlanma yaşadıklarını ve dolayısıyla şimdi de aynı şekilde olmasını beklediklerini kaydetti.

ABD hisse senetleri, Fed’in enflasyonu düşürmek amacıyla para politikasını sıkılaştırmasıyla birlikte ekonominin resesyona girebileceğine dair korkuların oluşmasına bağlı olarak dalgalı bir ay geçirmiş, buna karşın düşük değerlemeler ve enflasyon beklentilerinin etkisiyle S&P 500 geçen hafta toparlanmıştı.

Wall Street'in en önde gelen karamsar isimleri arasında olan Wilson piyasadaki son satış dalgasını doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Wilson, “Bu özel rallinin ana gerekçesi Fed'in Eylül ayında bir duraklama düşünüyor olabileceğidir. Yine de enflasyon, Fed'in istediği oranlara göre çok yüksek seviyede gerçekleşiyor" değerlendirmesinde bulundu.