Advertisement
FİNANSAL TEKNOLOJİ ABONE OL

Ödeme sistemleri ve bilişim şirketi Etisan Holding ile İsrail'in yenilikçi dış kaynak, işe alım ve bordro çözümleri şirketi 1xHub ile arasında yeni bir anlaşma imzalandı. 1xHub ile Etisan Holding’e ait Etisan Proje Şirketi arasında imzalanan anlaşma, Türkiye'nin yüksek eğitimli BT işgücü potansiyelinden daha fazla faydalanabilmeyi öngörüyor. Yeni ortaklığın, özellikle oyun geliştirme ve ödeme sistemleri yazılımları alanlarında yakın zamanda da meyvelerini vermeye başlaması bekleniyor.
Yapılan anlaşmada ayrıca ABD, Kanada, İsrail, İngiltere ve Avrupa’da bir çok start-up projesine büyük fonlar üzerinden hizmet veren 1xHub’un Türkiye’de genişlemeyi planladığı, paralelinde Etisan Holding kaynakları ile de özellikle Avrupa ülkelerinde daha fazla iş birliği yapılmasını Avrupa’da derinleşmeyi öngören bir madde de yer aldı.

‘Dijital sektörün pek çok katmanında değerli hizmetler üretmeyi planlıyoruz’

Projenin, Etisan Proje ile ilk ayağının Türkiye’de başlayacağını belirten Etisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Özgün; “Bu proje ile kısa sürede, başta ödeme sistemleri ve dijital oyun alanı olmak üzere, dijital sektörün pek çok katmanında değerli hizmetler üretmeyi planlıyoruz. Ağustos ayında ilk adımını hayata geçirmeyi planladığımız bu projemizle ülkemizin bilişim sektöründe yetişmiş genç ve dinamik iş gücüne de istihdam sağlamayı hedefliyoruz” dedi. 1xHub şirketi ve Etisan Holding olarak hayata geçecek proje, bilişim hizmetleri sektöründe yazılım geliştirme hizmetinde kısa süre içinde yıllık 15 milyon Avro’luk ihracat hedefliyor