Advertisement

Mobil uygulama üzerinden komisyonsuz hisse senedi alım-satımı yapmayı sağlayan fintech şirketi Robinhood, müşterilerin kripto para gönderip almasını kolaylaştırmak için uzun zamandır beklenen kripto cüzdanını ve transfer özelliklerini kullanıma sunduğunu duyurdu. Şirket, önümüzdeki aydan itibaren belirli Robinhood müşterilerinin özellikleri test etmeye başlayabileceğini, daha fazla müşterinin ise ileri bir tarihte bekleme listesi aracılığıyla katılabileceğini de belirtti.

7 kripto para birimini destekliyor

Robinhood şu anda kripto alım ve satım hizmetleri sunuyor. Cüzdan özelliği ise müşterilerin kripto varlıklarını uygulamalarının içinde ve dışında depolamasına ve taşımasına olanak tanıyor. Bu da müşterilerin kriptolarını diğer cüzdan adreslerine gönderebilecekleri ve desteklenen kripto para birimlerini hesaplarına alabilecekleri anlamına geliyor. Platform şu anda bitcoin, bitcoin cash, bitcoin SV, dogecoin, ether, ether classic ve litecoin olmak üzere 7 kripto para birimini destekliyor.

Kazançlı bir iş kolu haline geldi

Bu ayın başlarında Robinhood, müşterilerin düzenli aralıklarla otomatik olarak kripto satın almalarını sağlayan “tekrarlayan yatırım” özelliğinin başlatıldığını da duyurmuştu. Şirket, bu özelliğin artık tüm müşterilerin kullanımına sunulduğunu açıkladı. Robinhood, müşterilerine kripto ticareti sunmaya 2018 yılında başlamıştı. Şirketin bu teklifi kendileri için oldukça kazançlı bir iş kolu haline geldi. The Block’un raporuna göre Robinhood’un kripto ticaretinden elde ettiği işlem bazlı gelirler 2020’nin ikinci çeyreği ile 2021’in ikinci çeyreği arasında yüzde 4.2 oranında artış gösterdi. Robinhood yaptığı açıklamada kriptonun, şirketin herkes için finansı demokratikleştirme misyonuyla mükemmel bir uyum içinde olduğunu söylüyor. Robinhood Crypto şu anda Hawaii, Nevada, New Hampshire ve Batı Virginia hariç tüm ABD eyaletlerinde ve Columbia Bölgesi’nde mevcut durumda.