Advertisement

Mürekkep tedarikçisi olarak hizmet veren Siegwerk Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2022” araştırmasına göre 253 şirket arasında 100 ila 250 çalışan kategorisi ile 12. Türkiye’nin En İyi İşvereni unvanına sahip şirket oldu.

Başarılı iş hayatının iyi ve mutlu çalışanlarla mümkün olduğunu vurgulayan Siegwerk EMEA Ofset Mürekkepleri Başkan Yardımcısı, Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü Mustafa Güler, “190 seneyi aşkın deneyimimiz 34 ülkede yaklaşık 5.000 personelimizle, dünyanın önde gelen baskı mürekkebi üreticilerinden biriyiz. Köklü geçmişimiz, deneyimlerimiz ve tecrübelerimiz, en büyük değerin “insan gücü” olduğunu bize her gün hatırlatıyor. Özverili, karşılıklı güven esası ile çalışmalarımızın sonucunda “Türkiye’nin En İyi İşvereni” unvanına layık olmak, çalışanlarımızın memnuniyetinin ve bizlere duyduğu güvenin net bir göstergesi. Her zaman dediğimiz gibi “başarı, iyi ve mutlu çalışanlarla mümkün” dedi.

Çalışan memnuniyeti yüzde 84

Çalışma arkadaşlarının hem yol arkadaşı hem de yol göstericileri olduğunu belirten Güler, “Her 2 yılda bir global olarak Siegwerk’in tüm lokasyonlarında, Insight Survey anket çalışmaları yürüterek aksiyon planları oluşturuluyor. Şirketimizde bu anketlere göre Türkiye’de 2021 yılı çalışan memnuniyetimiz yüzde 84’e yükseldi. Bu rakam bize çalışan mutluluğu ve bağlılığındaki önemin aşikar olduğunu ve bunun bir organizasyonun sağlığını ölçmek için en önemli göstergelerden biri olduğunu gösteriyor" dedi.