Advertisement

TÜSİAD tarafından düzenlenen ve kişisel verilerin korunması konusunun farklı oturumlarla ele alınacağı “Kişisel Verilerin Korunması Konferansı” 08 Haziran Salı günü, 09:00’da çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

TÜSİAD'tan yapılan açıklamada, etkinliğin sabahki bölümünde açılış konuşmalarını, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Avrupa Veri Koruma Kurulu Denetçisi Wojciech Wiewiórowski ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir'in yapacağı bildirildi.

Programda ayrıca, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç'un, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Yatırım Ortamı Yuvarlak Masa Başkanı Dr. Fatih Kemal Ebiçlioğlu’nun konuğu olacağı açıklandı.

Öğleden sonra açılış konuşmalarını ise, TÜSİAD Veri Koruma ve Teknoloji Hukuku Çalışma Grubu Başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün moderasyonunda Avrupa Veri Koruma Kurulu Başkan Yardımcısı Aleid Wolfsen gerçekleştirecek.

Etkinlik konuk konuşmacıları olarak, Microsoft Türkiye Ülke Müdürü Levent Özbilgin ve BusinessEurope Dijital Ekonomi Görev Gücü Başkan Yardımcısı Liam Benham'ın katılacağı bildirildi.