Advertisement
HABERLER ABONE OL

Bloomberg’in haberine göre, UBS Group AG, bankanın durgun müşteri faaliyetlerine ve Çin'in yavaşlayan ekonomisine yanıt vermek için Credit Suisse'i devralmasından yalnızca birkaç ay sonra Asya'da yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor.

Konuyla ilgili bilgisi olan ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen kişiler, İsviçre'nin en büyük bankasının geçtiğimiz aylarda örtüşen bazı rolleri azalttığını ve Kasım ayına kadar daha fazla iş çıkarma yapmayı beklediklerini belirtti.

Söz konusu kaynaklar, bankanın Hong Kong ve Singapur'daki yöneticilerinin de dâhil olduğu birkaç yüz iş pozisyonunu ortadan kaldırmaya hazırlandığını ve bu çalışanların çoğunluğunun Credit Suisse'den yeni alınan ekiplerde olduğunu söyledi. Buna ek olarak, kaynaklar işten çıkarılacak çalışan sayısının kesinleşmediğini de ekledi.

Hong Kong'un bölgesel iş merkezinin bulunduğu Asya-Pasifik, uzun süredir Çin'in ultra zenginleri için işlemlerin yapıldığı bir merkez oldu.

UBS, Asya-Pasifik'teki zayıf müşteri duyarlılığı ve aktivite seviyeleriyle mücadele ediyordu. Varlık yönetimi biriminin bölgedeki vergi öncesi karı, ikinci çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 9 düşüş göstermişti.