Advertisement
HABERLER ABONE OL

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz sosyal medya tarafından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde işçi sendikası temsilcileri ile bir araya gelerek Eylül ayı içerisinde açıklanacak OVP kapsamında talep, görüş ve önerileri dinlediklerini belirtti.

Yılmaz paylaşımında "Ülkemizin büyümesinde ve gelişmesinde en büyük paylardan biri de şüphesiz emeği ve alın teri ile memleketimize ve ekonomimize değer katan işçi kardeşlerimize ait. Yaptığımız tüm çalışmaların nihayi amacı gündelik tartışmaların ötesine geçerek, ülkemizi gelişmiş ülkeler düzeyine nasıl çıkaracağımızı paydaşlarımızla sürekli istişare ederek planlamaktır. Yapılan bu çalışmalarla, orta vadede Türkiye’yi hep birlikte hem ekonomik açıdan hem de sosyal adalet açısından hak ettiği noktaya taşımamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Ekonomiyi büyütmenin, sosyal adaleti güçlendirmenin ve refahı artırmanın önümüzdeki süreçte en önemli hedefler olacağını vurgulayan Cevdet "Ülkemiz, kalkınarak rekabet gücünü ve verimliliğini topyekün artırdığında bu durumun aynı oranla refaha da yansıyacağı bilinciyle ekonomimizi güçlendirmek ve sosyal refahı artırmak için durmadan çalışacağız" diye yazdı.

Yılmaz bu kapsamda, önümüzdeki günlerde finans kesimi ve tarım sektörü temsilcileri ile bir araya geleceklerini de ekledi.