Advertisement

Kore wonu ihracatın düştüğünü gösteren verinin ardından geriledi. Malezya ringiti petrolde görünümün belirsiz olması nedeniyle yüzde 0.3 düştü. Dünyanın önde gelen üreticileri petrol üretim kısıntısı konusunda anlaştı ancak traderlar virüs salgınının olduğu bir ortamda bu kısıntının yeterliliği konusunda şüpheli.

Samsung Futures Kur Analisti Jeon Seungji bu hafta ABD ve Çin'den gelecek olumsuz verilerle riskten kaçışın artabileceğini belirtti. Bu hafta Çarşamba günü ABD'de perakende satışlar, Çin'de büyüme verisi izlenecek. 

Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde 0.1, MSCI AC Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.2 geriledi. Çin Yuan'ı yüzde 0.2 geriledi. Ülkede yarın açıklanacak veride Mart ayı ithalat ve ihracatının yüzde 10'dan fazla düşmesi bekleniyor. 

Won yüzde 0.8 düşerek yaklaşık iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Ülkede ihracat Nisan ayının ilk 10 gününde yüzde 18.6 düştü.  

Endonezya rupisi artan dolar likiditesi ve Merkez Bankası'nın pozitif açıklamalarının ardından 3 haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Tayland bahtı düşerken 10 yıllık tahvil faizi yüzde 1.44'te kaldı.