Advertisement
HABERLER ABONE OL

Avrupa pandemiyi kontrol altına almakta zorlanırken Almanya, Fransa ve İngiltere Kovid-19 vakalarında yükseliş yaşıyor.

Avrupa’nın en büyük ekonomileri, yıkıcı ilk dalganın kıtayı salgının ana üssü haline getirmesinden sonra, rahatsız edici bir yükselişle karşı karşıya.

Fransa Perşembe günü 16,096 ve İngiltere 6,634 vaka sayısıyla pandeminin başından bu yana en yüksek günlük vaka sayılarına ulaştı. Almanya da Cuma günü 2,321 yeni vaka raporlayarak Nisan’dan bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşmış oldu.

İspanya’da ise salgının yayılma hızı son 24 saatte 3,471 vaka raporlanmasıyla yavaşladı ama başkentteki hastaneler geçen haftaki artıştan sonra alarm veriyor. Tüm Avrupa’daki yetkililer salgınla baş edilmesi için “hafif karantina” önlemleri uygulanmasını planlıyor.

Avusturya kayak sonrası partileri yasakladı, İspanya Madrid ve çevresindeki 37 kritik bölgede hareket kısıtlamaları getirdi ve İngiltere insanları evden çalışmaları konusunda uyarıp pubları da bir saat erken kapatma kararı aldı.

Fransa da Paris’teki ve bazı şehir merkezlerindeki barları saat 10’da kapatma kararı aldı ve sağlık sistemi büyük büyük zorluklarla karşı karşıya olan Marsilya’da barları tamamen kapatma kararı aldı.