Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Dünyanın en büyük kripto Borsalarından Binance Pazartesi günü yaptığı açıklamada yaptırımlara tabi olan Rus hesaplarını bloke edeceklerini fakat Ukrayna’nın tüm Rus kullanıcıların hesaplarını dondurma isteğini uygulamayacakalını kaydetti.

Şirketin temsilcilerinden biri Pazartesi günü yaptığı açıklamada,“Yaptırım listelerinde yer alanlar içinde Binance kullananların hesaplarını donduruyoruz ve tüm yaptırımların tamamen uygulandığından emin olacağız” ifadelerini kullandı.

ABD, İngiltere, Avrupa ve Kanada Cumartesi günü bazı Rus bankalarının SWIFT’ten çıkarılmasını da kapsayan yeni bir yaptırım paketi duyurmuşlardı.

Ukrayna Başakan Yardımcısı ve Finansal Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov ise Pazar günü kripto para borsalarına Rus kullanıcıların dijital cüzdanlarını dondurma çağrısında bulunmuştu. Fedorov Belarus ve Rus politikacıların dijital hesaplarıyla ilgili bilgi vereceklere “cömert bir ödül” vadetmişti.

Bakanın, “Sadece Belarus ve Rus politikacıların değil sıradan kullanıcıların adreslerinin de bloke edilmesi hayati önem taşıyor” açıklamasına cevap veren bir Binance temsilcisi, “Milyonlarca masum kullanıcının hesaplarını tek taraflı olarak dondurmayacağız. Kripto paralar tüm dünyadaki insanlar için daha geniş finansal özgürlük sağlamak için yaratıldı” yorumunu yaptı.