Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

PayPal Holdings Inc Çarşamba günü yaptığı açıklamada, müşterilerin çevrim içi cüzdanlarında Bitcoin ve diğer sanal paraları tutmalarına ve ağındaki 26 milyon tüccarın kripto para birimlerini kullanarak alışveriş yapmalarına izin vereceğini açıkladı.

Bu uygulamanın, PayPal'ı tüketicilere kripto para birimlerine erişim sağlayan en büyük ABD şirketlerinden biri haline getireceği ve Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinin uygulanabilir ödeme yöntemleri olarak daha geniş bir şekilde benimsenmesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

Açıklama öncesi 12 bin doların hemen üzerinde bulunan Bitcoin 13 bin doların üzerini gördü. Bitcoin, Perşembe günü TSİ 08.55'te yaklaşık 12,770 dolar seviyesinden işlem gördü. Ayrıca Bitcoin, Dolar/TL kurunun etkisiyle TL bazında dün akşam ilk kez 100 bin TL'yi aştı.

Galaxy Investment Partners'dan Mike Novogratz, Twitter iletisinde "Kripto paralarla ilgili bu yılın en büyük haberi" dedi ve bankalar arasında dijital para hizmeti sunma yarışı başlayacağını ekledi. Novogratz, "Dönüşü olmayan noktayı geçtik." dedi.