Advertisement
HABERLER ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi- 19 Mart 2019

1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ereğli, Sakarya, Kocaeli ve Üsküdar'da düzenlenecek mitinglerde halka hitap edecek.

(Zonguldak/12.00/Sakarya/14.00/Kocaeli/16.30/İstanbul/18.00)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İYİ Parti ile düzenleyeceği ortak mitinge katılacak.

(Antalya/14.00)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bolu Adalet Sarayı'nın açılışının ardından Baro ve İzzet Baysal Huzurevi'ni ziyaret edecek.

(Bolu/11.00/13.00/18.00)

2- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ankara Ticaret Odası İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/10.30)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mamak ve İmrahor'da temel atma törenine, altındağ Feridun Çelik ve Beşikkaya mahalleleri kentsel dönüşüm projesinin tanıtım toplantısına, Örnek Mahallesi kentsel dönüşüm toplantısına ve AK Parti Altındağ Seçim İrtibat Ofisinin açılışına iştirak edecek.

(Ankara/12.00-17.15)

4- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Karabük'te Valilik ziyaretinin ardından çok amaçlı spor salonu açılış töreni ile amatör spor kulüplerine malzeme yardımı organizasyonuna katılacak, Safranbolu'da esnafla buluşacak, Eskipazar Belediyesine ziyarette bulunacak.

- Kasapoğlu, Düzce'de Akçakoca ilçesi Yukarı Mahalle'de esnafla bir araya gelecek, gençlerle demokrasi buluşmasına ve Azmimilli Mahallesi'nde çadır programına iştirak edecek.

(Karabük/10.00-14.00/Düzce/18.00-20.30)

5- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2019 Türk Kültür Yılı" kapsamında "Hazineler ve Osmanlı İmparatorluğu'nda Lale Geleneği Sergisi"nin açılışını gerçekleştirecek, Japonya Prensesi Akiko Mikasa ile görüşecek.

(Tokyo)

6- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Avcılar'da Murat Kölük Hastanesi Polikliniği, Gaziosmanpaşa'da Fizik Tedavi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sarıyer'de Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kartal'da Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni binasının açılışlarına katılacak.

(İstanbul/11.00-17.00)

7- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Külliyesi açılış töreninde bulunacak, Tavşanlı mitinginin ardından Tepecik beldesi çok amaçlı salonun açılışına iştirak edecek, Sevgi Yolu'ndaki esnaf ziyareti sonrası Zafer Meydanı'nda düzenlenecek mitingde konuşacak.

(Kütahya/12.00-17.30)

8- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin 13. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'ne katılacak.

(Rize/14.00)

9- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Gölbaşı ilçesinde esnafı ziyaret edecek, seçim bürosu açılışına katılacak ve ilçe merkezinde vatandaşları selamlayacak.

(Ankara/13.30-17.00)

EKONOMİ

1- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Adım Adım Ekonomi Trabzon-İş Dünyası Buluşması'na ve Dernekpazarı İlçe Gençlik Merkezi açılışına katılacak.

(Trabzon/12.30/17.30)

2- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AFJET Jeotermal Enerji Santrali, Isıtma Merkezi ve Teknolojik Sera’da incelemede bulunacak, Valiliği ve Belediyeyi ziyaret edecek, STK temsilcileriyle toplantıda bir araya gelecek.

- Dönmez, Dinar ilçesi AK Parti Seçim İrtibat Bürosu’na yapacağı ziyaretin ardından halkla buluşacak.

(Afyon/10.00-15.00)

3- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 7. Uluslararası Tarım Fuarı açılışına katılacak, ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

(Doha)

4- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kapıköy Gümrük Kapısı'nın resmi açılış törenine katılacak, Valilik ziyaretinin ardından esnafla bir araya gelecek.

(Van/12.30-18.00)

5- TÜİK, ocak ayı dış ticaret endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

6- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 9 ay ve 5 yıl vadeli iki tahvil ihalesi düzenleyecek.

(Ankara)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısının ardından bölgedeki gelişmeler ve teröre tepkiler takip ediliyor.

(Christchurch/Ankara)

2- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.

(Halep/İdlib)

GÜNCEL

1- FETÖ davaları

- FETÖ'nün darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı dava Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin, aralarında sözde yurtta sulh konseyi üyelerinin de yer aldığı 224 kişinin yargılandığı davaya Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin eski futbolcular Bekir İrtegün, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç ve Uğur Boral'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

AA