Advertisement

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincan'da İlk Evim, İlk İşyerim Projesi İlk Temel Atma Töreni'ne katılacak.

- Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Uganda Büyükelçisi Nusura Tiperu’nun Güven Mektubunu Takdim Töreni, Hollanda Büyükelçisi Joep Wijnands’ın Güven Mektubunu Takdim Töreni ve Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Jean-Jaures Ondele’nin Güven Mektubunu Takdim Töreni ile Büyükelçileri kabul edecek.

(Ankara /14.00/16.30/17.15/18.00)

2-TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Hırvatistan’da düzenlenen Uluslararası Kırım Platformu I. Parlamenter Zirvesi Açılışı'na katılacak ve Genel Kurul'a hitap edecek.

- Şentop, Hırvatistan Meclis Başkanı Gordan Jandrokovıc ve Almanya Federal Meclisi Başkanı Barbel Bas ile ayrı ayrı görüşecek, Vinkobek Görme Engelliler Merkezi'ni ziyaret edecek.

(Zagreb)

EKONOMİ FİNANS

1- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 6. Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı'na katılacak.

(Riyad)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı açılış törenine iştirak edecek.

(İstanbul/14.00)

3- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarım Okulunu ziyaret edecek, Büyükşehir Belediyesi temsili tohum, mazot kartı ve zeytin kasası dağıtımı ile Tarım ve Orman Bakanlığı TAKE Projesi temsili mercimek tohumu dağıtımına katılacak, ardından tarım sektör temsilcileriyle bir araya gelecek.

(Gaziantep/10.00/15.00)

4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bitlis Çayı viyadüğü şantiyesinde ve tarihi köprülerde incelemede bulunacak, Bitlis-Baykan Arası Viyadük Birleştirme Segmenti Kaynak Töreni ile Bitlis Çevre Yolu ve Kavşağı Açılış Töreni'ne katılacak.

(Bitlis/11.00-16.00)

5- Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini, ekim ayı hizmet, perakende, ticaret ve inşaat güven endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

6- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ekim ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksi ile imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

7- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 1 yıl ve 10 yıl vadeli tahvil ihalesi düzenleyecek.