Advertisement
HABERLER ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.

Konuşmasının ekonomi ile ilgili ilgili bölümünde 'Merkez Bankası rezervlerimize dair en müjdeyi de paylaşmak istiyorum' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, rezervlerin 145 milyar 456 milyon dolara ulaşarak rekor kırdığını bu rakamı daha da artıracaklarını dile getirdi.

Hayat pahalılığının farkında olduklarına işaret eden Erdoğan, bütçe imkanlarını zorlama pahasına çalışanların ve emeklilerin maaşlarında yüksek oranlı artışlara gidiğildiniğini 2024 yılı asgari ücret rakamını da bu tablonun tamamlayıcısı olarak gördüklerini aktardı. Erdoğan, "Yeni asgari ücretle çalışanları enflasyona ezdirmeme sözümüze bir kez daha sadık kaldık. Yeni asgari ücretin işverenlere, çalışanlara ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"Geri adım yok"

Enflasyonla mücadelede geri adım atılmayacağının altını çizen Erdoğan, rakamlar inen flasyonun ateşinin düşmeye başladığına işaret ettiğini, piyasa gerçekleriyle açıklanamayacak fahiş fiyat artışlarına giden açgözlülere yönelik denetimleri yoğunlaştıracaklarını" dile getirdi.

İstanbul'da 350 bin konutun dönüşümünü tamamlamayı hedefllediklerini belirten Erdoğan, "Hane başına toplam 1,5 milyon liralık desteği içeren bu programın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.