Advertisement
HABERLER ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan Engelli Memurlar Atama Programında konuştu.

Ekonomiye dair açıklamalarda bulunan Erdoğan faiz tartışmasının gündemden önemli ölçüde düştüğünü, enflasyonu tek haneli rakamlara indirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Erdoğan şu açıklamaları yaptı, “Hayat pahalılığı başta olmak üzere kimi konjektürel meselelerin bizi asıl hedef ve vizyonumuzdan koparmasına izin veremeyiz. Vatandaşlarımızı bugünkü sıkıntıların pençesinden de Allah'ın izniyle kurtaracağız. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşaası hedefiyle hazırladığımız programımızı adım adım uyguluyoruz.

Faiz prangasını da, döviz kuru prangasını da, enflasyon prangasını da parçalayıp atacağız. Dikkat ederseniz artık faiz tartışması gündemden önemli ölçüde düştü, artık Döviz kuru da istikrara kavuştu, şimdi sırada enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara indirme hedefi var”

Türkiye ekonomide tarihinin en güçlü dönemine girdi"

Türkiye'nin ekonomide tarihinin en güçlü dönemine girdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yaz aylarıyla birlikte bu tablonun olumlu etkilerini hep birlikte görmeye başlayacak, 2023'e de Cumhuriyeti'mizin 100'ncü yılına yakışır bir siyasi ve ekonomik güçle gireceğiz. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın. Yeter ki biz şu birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkalım. Emin olun gerisi çok kolay. Hep diyorum ya 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.' Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız."

Erdoğan ayrıca bugünkü atamalarla beraber kamuda çalışan engelli vatandaş sayısının 66 bine ulaşacağını bildirdi.