Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

Siber güvenlik son zamanlarda zorlu bir süreçten geçti; sektöre yapılan yatırımlar önceki yıla göre yüzde 40 oranında düştü. Ancak iyileşmeye dair umut verici işaretler, yatırım haberleri gelmeye başladı.

New York merkezli yatırım şirketi olan Evolution Equity Partners, 1,1 milyar dolarlık bir siber güvenlik ve yapay zeka fonu başlattığını duyurdu.

Evrim Teknolojisi Fonu III adı verilen fona, bağımsız yatırımcılar, sigorta şirketleri, vakıflar ve melek yatırımcıların katılımıyla büyük bir talep geldi. Evolution'ın Kurucu Ortağı Richard Seewald “Pazar lideri platformlar oluşturmak için makine öğrenimi ve yapay zekadan yararlanan siber güvenlik firmalarına ve startuplara 20 milyon ile 150 milyon dolar arasında değişen yatırımlar gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

Seewald, "Evrim Teknolojisi Fonu III, yatırım dönemini 12 ay önce başlatarak halihazırda on beş önde gelen siber güvenlik şirketini destekledi" dedi.

Evolution Technology Fund III ile Evolution'ın stratejisi, toplam 1,1 milyar doların yaklaşık yüzde 75'ini erken büyüme aşamasındaki şirketlere, yaklaşık yüzde 15'ini sonraki büyüme aşamasındaki startuplara ve yaklaşık yüzde 10'unu erken aşamadaki şirketlere ayırmak olacak. Yatırımlar sadece Kuzey Amerika'da değil, Avrupa'da da yapılacak.