Advertisement

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, koronavirüs pandemisinin getirdiği zorluklarla mücadele etmekte olan ekonomiye destek için ilave maliye politikası tedbirlerinin "son derece önemli" olduğunu söyledi.

Evans, Pazar günü CBS televizyonunun "Face the Nation" programında yaptığı değerlendirmede, "Maliye politikası, şu anda yaşamakta olduğumuz ekonomik gerileme boyunca, ekonomiye destek sağlama konusunda inanılmaz önemli," dedi.

Evans, "Bu durum önemini koruyor, zira virüsün yayılmasını kontrol altına almış değiliz. Kamuoyu güveninin önemli olduğunu düşünüyorum ve diğer bir destek paketi inanılmaz önemli" şeklinde görüş bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump Cumartesi günü, ekonomik desteğe ilişkin müzakerelerin Kongre'de tıkanmasının ardından 4 kararname imzalayarak bu desteğin önünü açtı. Ancak Trump'ın imzaladığı bu tedbirler, ekonomideki tekleme ve milyonlarca Amerikalılının işini kaybetmesi göz önüne alındığında, Demokratların ihtiyaç duyulduğunu söylediği tedbirlerin oldukça gerisinde kaldı.