Advertisement

Türkiye Futbol Federasyonu yayıncı kuruluşun devam eden sezona ilişkin ilk taksit ödemesini yaptığını belirtti.

Federasyon'dan yapılan açıklamada, "17 Kasım’daki mutabakat anlaşmasının ardından yapılan görüşmeler sonucunda, devam etmekte olan 2020-2021 sezonuna ilişkin anlaşılan ilk taksit tutarı Federasyonumuza bugün ödenmiş olup, kulüplerimizin hakedişleri yarın itibari ile hesaplarına yatırılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN Media arasında 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalanmıştı.

Kulüpler protesto etmişti

Daha önce Kulüpler Birliği yayıncı kuruluşun yapması gereken ödemelerde aksaklıklar yaşandığına dikkat çekerek yayıncı kuruluşun yükümlülüklerini yerine getirmemesini, ligin 13. haftasında oynanan maçların başında futbolcuların 1 dakika mücadeleyi bırakmasıyla protesto etmişti.

Protesto üzerine yayıncı kuruluş tüm ödemeleri yaptıklarını iddia ederken Futbol Federasyonu ise ödemelerin yapılmadığını belirtmişti.

Daha önce Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu ile beIN SPORTS arasında anlaşma sağlandığını duyurmuştu. Bloomberg HT'nin kulüp yöneticilerinden edindiği bilgiye göre, taraflar 2020/2021 futbol sezonunun yayın hakları için 2 milyar 650 milyon TL'ye el sıkıştı.