Advertisement

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu Bloomberg HT'deki Finans Merkezi programına konuk oldu.

İstanbul havalimanında 8 aylık sürede 41 milyon yolcuyu ağırladıklarını söyleyen Kalyoncu memnuniyetin de yüzde 85'lere ulaştığını söyledi.

Kalyoncu İstanbul Havalimanı'nın inşası ve işletmesini üstlenen İGA'da hisse satışı olup olmadığı sorusuna "Kalyon olarak orada hakim hissedarız...Kendi adımıza konuşmak gerekirse bizim öyle bir düşüncemiz yok" yanıtını verdi. Şubat ayında Kolin İnşaat, İstanbul Havalimanı'nın inşası ve işletmesini üstlenen İGA'daki hisselerini Cengiz İnşaat ile Kalyon Havacılık ve İnşaat'a devretmek için başvurmuş, Rekabet Kurumu bu başvuruyu Temmuz'da onaylamıştı.

"İLK ENTEGRE PANEL ÜRETİM TESİSİNİ AÇACAĞIZ"

Kalyon Holding olarak 2020 için büyüme hedeflerinin en az % 15 olduğunu söyleyen Kalyoncu 2020'de en önemli gündem maddelerinden birinin yenilenebilir enerji yatırımları olacağını söyledi. Kalyoncu "silikon işleme teknolojilerini ülkemize kazandıracak Türkiye'nin ilk entegre panel üretim tesisini gelecek yıl Ankara'da işletmeye açacağız. Kendi ürettiğimiz panellerle dünyanın en büyük güneş enerjisi santrallerinden birini yapacağız. Rüzgar enerjisi yatırımlarımız devam ediyor...İşletmeye aldığımız otoyollarımız var, trafik için verimliliği artıracak fikirlerimiz var, yurt dışında da iş geliştirmeye devam ediyoruz." şeklinde konuştu.