Advertisement
HABERLER ABONE OL

Fast food devi, McDonald's, çizburgerin fiyatlarını artan maliyetlerin etkisiyle 14 yıldır ilk kez artırdı.

Şirket, İngiltere'deki müşterilere Çarşamba sabahı yaptığı açıklamada çizburger fiyatını 99 peniden 1,19 sterline çıkardığını söyledi. McDonald's, tüketiciler üzerinde artan baskının son işareti olarak olarak, "enflasyondan en çok etkilenen menü öğelerinin" fiyatını 10 peni ile 20 peni arasında artırdığını söyledi.

Bununla birlikte, bazı ürünlerin fiyat değişikliğinden etkilenmeyeceğini, bazılarının ise franchise sahipleri tarafından değiştirilebileceğinden Birleşik Krallık'ta farklılık göstermesinin olasılık dahilinde olduğunu vurguladı.

McDonald's İngiltere ve İrlanda CEO'su Alistair Macrow, artışın, şirketin "inanılmaz derecede zorlu zamanlarda" başa çıkmasına yardımcı olmak için gerekli olduğunu söyledi.

McDonald's, İngiltere ve İrlanda CEO'su Alistair Macrow, artışın, şirketin "inanılmaz derecede zorlu zamanlarda" başa çıkmasına yardımcı olmak için gerekli olduğunu söyledi.

Müşterilere gönderdiği bir e-postada, "Tıpkı sizin gibi, şirketimiz, restoranlarımızın sahibi ve işletmecisi olan franchise'larımız ve tedarikçilerimizin tümü artan enflasyonun etkisini hissediyor. Böyle zamanlarda, değer sağlamanın önemli olduğunu biliyoruz. İngiltere'de 1974'te açıldığından beri, uygun fiyatlarla hizmet sunmayı taahhüt ettik ve bu taahhüt değişmeyecek. Ancak bugünün baskıları, birçokları gibi bizim de fiyatlarımız konusunda zor seçimler yapmamız gerektiği anlamına geliyor. Fiyat değişiklikleri elimizden geldiğince geciktirdik ve en aza indirdik. “ ifadelerini kullandı.