Advertisement

Petrol Ofisi Genel Müdürlüğüne Mehmet Abbasoğlu atandı.

Şirketten yapılan açıklamada, Genel Müdür Selim Şiper’in 1 Eylül 2022 tarihi itibarı ile icra dışı göreve geçeceği ve halen CFO olarak görevine devam etmekte olan Mehmet Abbasoğlu’nun, bu tarih itibarı ile yeni Genel Müdür olarak atandığı ifade edildi.

Beş yıldır genel müdürlür görevini sürdüren Selim Şiper'in, bu süre zarfında Petrol Ofisi’nin marka değerinin artırılmasına ve Petrol Ofisi’nin sektör liderlik kimliğinin perçinlenmesine liderlik ettiğinin belirtildiği açıklamada Şiper'in Petrol Ofisi’inin Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam edeceği ve aynı zamanda Vitol’ün Afrika dağıtım iştiraki olan Vivo Energy şirketinin de Yönetim Kurulu’na dahil olacağı aktarıldı.

Görevi devralan Mehmet Abbasoğlu'nun; Vitol’e 2016 yılında Londra’da çalışmakta bulunduğu Société Générale firmasından katıldığı, Vitol’ün Petrol Ofisi’ni satın almasının ardından şirketin CFO’su olarak göreve devam ettiği belirtildi. Abbasoğlu şirkete katılmadan önce sırasıyla Macquarie, J.P. Morgan ve Turkcell şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev aldı.