Advertisement
HABERLER ABONE OL

Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) 12 Mayıs’ta yapılan Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ali Tombalak seçildi.

TÜBİSAD açıklamasına göre, Bilişim Sanayicileri Derneği’nin Olağan Genel Kurulu Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da 21 asil 9 yedek Yönetim Kurulu üyesi belirlenirken, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ali Tombalak seçildi.

Mehmet Ali Tombalak kimdir?

1987 yılında mezun olduğu Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nin ardından Marmara Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisansını tamamladı.

Profesyonel hayatına Gaziantep Türk Telekom’da santral mühendisi olarak başlayan Tombalak, 1989-1994 yılları arasında Teleteknik’te iş hayatına devam etti. 1994 yılında Probil’de satış müdürü olarak başladığı görevine genel müdür olarak devam etti ve bu görevini şirketin 2001 yılındaki satışına kadar sürdürdü.

2002 yılında yabancı bir ortak ile kurduğu Eastern Networks Türkiye’nin genel müdürlüğünü üstlendi. 2007 yılında Probil yönetiminin isteği üzerine ikinci defa gruba CEO olarak katılmış ve bu görevi 2012 yılında Probil’in Netaş’a satılmasına kadar devam ettirmiştir.

Netaş’ta altı yıl kurumsal sektör genel müdürlüğünü yaptıktan sonra kendi isteğiyle ayrıldı. Halen kurucusu olduğu Fineksus’un yönetim kurulu başkanlığı yanında, girişimcisi olduğu şirketlerin yönetim ekiplerini desteklemekte ve gönüllü mentorluk yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

TÜBİSAD’ın yeni yönetim kurulu şu üyelerden oluştu:

“Mehmet Ali Tombalak, Mehmet Ali Akarca, Işıl Hasdemir, Aslı Güreşcier, Murat Boyla, Aslan Doğan, Atilla Kayalıoğlu, Burak Aydın, Barış Özistek, Başak Kural Uslu, Burak Ertaş, Didem Duru, Emre Alaman, Emre Hantaloğlu, Levent Özbilgin, Uğur Candan, Volkan Sözmen, Yomi Kastro, Serdar Urçar, Ahmet Şüküroğlu, Doğuş Kuran.”

Yedek yönetim kurulu üyeleri ise şöyle: “Burak Günsev, Barış Karakullukçu, Arzu Akkaya, Sinan Dumlu, Sure Köse Ulutaş, Lale Maro, Soner Canko, Koray Bahar, Sezen Sungur Saral. “