Advertisement
HABERLER ABONE OL

Twitter Inc. ilk çeyrekte hayal kırıklığı yaratan reklam satış geliri açıklarken, şirketin ileriye dönük satış gelir tahmini de zayıf kaldı.

Twitter'dan yapılan açıklamaya göre, şirketin bu yılın ilk çeyreğindeki geliri geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 28 artarak 1,04 milyar dolara yükseldi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 807,6 milyon dolar gelir sağlamıştı.

Şirketin bu yılın ilk çeyreğinde elde ettiği kar ise 68 milyon dolar oldu. Şirket geçen yılın aynı döneminde 8,4 milyon dolarlık zarar açıklamıştı.

Şirketin ilk çeyrek satış gelirlerindeki yüzde 28’lik artış, Facebook Inc. ve Google gibi şirketlerin dijital reklam gelirlerindeki artışa göre düşük kaldı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada ikinci çeyrek satış gelirinin 980 milyon dolar-1,08 milyar dolar arasında gerçekleşeceği öngörüsüne yer verildi. Twitter hissesi vadeli işlemlerde bir ara yüzde 10'u aşan düşüş kaydetti.

Twitter'ın bu yılın ilk çeyreğindeki günlük ortalama aktif kullanıcı sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 20 artarak 199 milyona ulaştı.