Advertisement

Uluğ Enerji Actis'e satıldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Limak Yatırım ve dünyanın önemli sürdürülebilir altyapı yatırımcılarından biri olan Actis, Uluğ Enerji Dağıtım ve Perakende Hizmetleri AŞ'nin hisse devrini resmen tamamladı.

İlk olarak Eylül 2021'de imzalanan Hisse Alım Sözleşmesi uyarınca Türkiye Rekabet Kurumu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu onayı ve diğer gerekli izinlerin tamamlanmasının ardından, Uluğ'daki hisselerin tamamı Limak Yatırım'dan Actis'e devredildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Actis gibi küresel şirketlerin Türkiye'nin büyük potansiyelini bir yatırım pazarı olarak görmelerinden ve hızla büyüyen ekonomisinde iddialı yatırımlar yapmaya devam etmelerinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Actis Ortağı David Grylls ise "Özellikle müşteri hizmetleri ve yatırıma odaklanmayı dört gözle bekliyoruz. Bu satın alma, Actis'in Türkiye'deki ilk uzun ömürlü altyapı yatırımı olacak ve gelecekte benzer yatırımları yapmayı dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Uluğ Enerji, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerini içeren Türkiye'nin Güney Marmara Bölgesi'ne elektrik dağıtım ve perakende hizmetleri veriyor.