Advertisement
HABERLER ABONE OL

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Akdeniz'de biliyorsunuz bir Fatih milli sondaj gemimiz var. O gemi şimdi 5 bin metreler civarında sondajına devam ediyor. İnşallah belki bir iki hafta içerisinde netice alacağız. Alamasak da havlu atmak yok." dedi.

Dönmez, partisince Bulancak ilçe meydanında düzenlenen mitingdeki konuşmasına, "Ben enerji bakanıyım. Enerjisi fazla olandan alıyorum, eksik olanlara dağıtıyorum. Benim görevim bu. Şimdi bu fazla enerjiyi kullanmama izin veriyorsanız bunu inşallah gittiğimiz yerlere sizin selamınızla birlikte enerjinizi de götüreceğiz." diye başladı.

Bulancak'ın henüz doğal gaz kullanmadığını, çok yakında kullanacağını anlatan Dönmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O ocağı açıp hanımefendi çayı demlemek için ocağı çevirdiğinde gaz gelmişse bu kardeşiniz evinizde mutfakta demektir. Keza beyefendiler, aracına akaryakıt almak için bir istasyona yaklaştığında akaryakıtınız sorunsuz oluyorsa yine bu kardeşiniz orada demektir. Biz gelemesek de hizmetlerimizin gelmiş olması bizi memnun eder. Biz hakkın rızasına giden yolun halkın, sizin rızanızdan geçtiğine inanan bir nesilden geliyoruz. Dua edin. Bunları tabii biz bir çoğunu yurt dışından ithal ediyoruz. Başta doğal gaz ve petrol olmak üzere ama şimdi aramalarımızı, araştırmalarımızı yoğunlaştırdık. Akdeniz'de biliyorsunuz bir Fatih milli sondaj gemimiz var. O gemi şimdi 5 bin metreler civarında sondajına devam ediyor. İnşallah belki bir iki hafta içerisinde netice alacağız. Alamasak da havlu atmak yok. Siz kavli dua yapacaksınız, biz fiili duayla iştirak edeceğiz. Varsa bulacağız inşallah."

Dönmez, 2000'li yılların başında Türkiye'de sadece 5 büyükşehirde doğal gaz kullanıldığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Bugün içinde Giresun'un da bulunduğu 81 ilde doğal gazı ulaştırmış olduk hamdolsun. Sayın Cumhurbaşkanımız, liderimiz dedi ki şöyle bir talimat verdi, 'batıda ne varsa doğuda da o olacak'. Yıl sonu itibariyle Hakkari dahil 81 ilin tamamına doğal gazı kavuşturduk. Türkiye'de 922 tane ilçe var, bunların da yarısından çoğu 510 yerleşim birimizi doğal gaz kullanıyor. Şimdi en yakın süre içerisinde inşallah Bulancak'a da bu sene kış gelmeden vereceğiz. Şu anda iç tesisatlarınızı yaptırmaya başlayın. Şebeke zaten büyük oranda bitmiş durumda. BOTAŞ'ın ana hattı da ihalesini yapmıştık. Maalesef yüklenici firma bir aksaklık oldu, yetiştiremedi. Şimdi ikmal inşaatını yapıyoruz. En kısa süre içerisinde ona da vereceğiz. OSB'mizin gaz beklentisi var, onu da inşallah tamamlayacağız. Giresun'a, Bulancak'a yakışır hangi hizmetler varsa biz onları getirmeye hazırız. Bizim partimiz başkası gibi yıkmaya, yakmaya gelmiyor. İktidara geldiği günden bu tarafa hizmet için ne varsa ulaştırdık. Bakın şu sahil yolunu, benden çok çilesini siz çektiniz. Sahil yolu bitti. 'Havaalanı' diyordunuz, havaalanı da geldi. Havaalanı artık halkın yolu oldu. Yolları böldük, milleti birbiriyle buluşturduk ama memleketi böldürmedik."

 

 

 

AA