Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Emtia Vadelileri İşlem Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath P. Tarbert, ABD'li diğer düzenleyici kurumlara kripto paraları düzenleme konusunda ihtiyaçlara göre yaklaşık benimsemeleri çağrısında bulundu.

Tarbert, Harvard Business Law Review tarafından yayınlanan bir makalede "Güçlü regülasyon için çerçeve" konusunu değerlendirdi.

Finansal teknolojiye ilişkin gelişmelere ve kripto varlıklara değinen Tarbert, "ABD'nin dünyaya bu teknolojide öncülük etmesi gerektiğini ve aşırı sıkı kuralların bu önemli piyasadaki gelişmeleri önleyebileceğini düşünüyorum." dedi.

Tarbert, daha fazla ihtiyaca yönelik ve hedefli kuralların uygun olabileceğini ve dijital varlık piyasalarına bireysel katılımın artmasıyla birlikte bunun özellikle önem kazanacağını söyledi.

CFTC'nin bu çabayı tek başına göstermemesi gerektiğini, CFTC'nin çerçevesinin prensiplere dayalı düzenlemeler kullanılmasına yönelik olarak uygun durumları incelemesi için diğer regülatörleri cesaretlendirmeyi umduğunu ekledi.

Tarbert, "Hedef zayıf bir düzenleme ya da düzenlemelerin azaltılması değil. Hedef, güçlü regülasyon." dedi. CFTC, Mart ayında kripto paralarla ilgili en son açıklayıcı kılavuzunu yayınlamıştı.

news.bitcoin.com