Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Doğan Holding, 2. çeyrekte kur farkı geliri ve Aytemiz satışıyla net karını yüzde 289 artırdı. Öte yandan şirket, Karel etkisi ve otomotiv-sigorta performansıyla gelirini yüzde 187 yükseltti.

Bloomberg HT’ye konuk olan Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş, şirketin gelecek yatırımlarını ve 2. yarıyıla ilişkin beklentilerini değerlendirdi.

Göğüş, şirket olarak 2023’ün ilk yarısını başarılı sonuçlarla kapattıklarını belirttiği konuşmasında, “Otomotiv sektörü, Karel ve sigorta büyümemize önemli katkı sağladı.” dedi.

İkinci 6 ayla ilgili elektronik segmentinde ciddi bir yatırım planlarının olduğunu açıklayan Göğüş, “Bu büyümenin sürdürülebilir olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Göğüş, sigorta ve bankacılıkta ivmenin yukarı doğru gideceğini düşündüğünü ve Doğan Yatırım Bankası’nın ilk 6 ayında 2,3 milyar aktif büyüklüğe geldiğini söyledi. Göğüş değerlendirmesinde ayrıca, Doğan Yatırım Bankası ile farklı ülkelerde yetkilendirildiklerinin altını çizdi.

Şirketin yatırım planlarına da değinen Göğüş, enerjide 2025 sonuna kadar 550 megavatlık kapasiteye ulaşmayı planladıklarını ve Karel'de modernizasyon yatırımı için sermaye artırımına gideceklerini açıkladı.