Advertisement

CEMRE NUR KARACA

Google tarafından Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu (TESK) iş birliği, Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi desteğiyle hayata geçirilen, KOBİ'leri pandemi koşullarında destekleyecek "Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar" programında devam kararı çıktı.

Google Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Keteloğlu, pandemi döneminde en çok etkilenen küçük esnafı dijital dönüşümünü desteklemek amaçlı sağlanan 12 milyon dolarlık desteğin devam edeceğini açıkladı.

Mehmet Keteloğlu, “Uygulanan desteklerde sadece KOBİ'lere yardım değil, eğitimler de verildi. Kendilerini geliştirmesi için dijital atölyelerle yüzbinlerce şirkete eğitim verdik. Hedefimiz 1,5 milyon kurum ve biriye ulaşabilmek ve dolayısıyşa bu yardımlarımıza devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Keteloğlu'nun verdiği bilgilere göre ‘Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı' dört bileşenden oluşuyor. KOBİ'lere sağlanan özel kredi desteği; dijital eğitim ve araçları, Google Dijital Türkiye platformu ve 2 son olarak da kamu kurum ve kuruluşları ile KOBİ'lere sağladığımız reklam hibeleri olarak sıralanıyor.