Advertisement

Elektrik ve doğalgaza zam yapıldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) konuya ilişkin kurul kararı Resmî Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Resmî Gazete'deki tarife tablolarından yapılan hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 6 artışa gidildi.

Köprü ve otoyol geçişlerine zam yapıldı

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri yeni geçiş ücreti tarifelerini yayımladı.

KGM'nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre bu köprülerde, yapılan yüzde 26'lık zamla otomobillerin geçiş ücreti 10,5 liradan 13,25 liraya yükseldi. Motosiklet geçiş ücreti ise yüzde 23,5 artışla 5,25 liraya yükseldi.

Azeri gazı Avrupa'ya ulaştı

Azeri gazı perşembe günü İtalya, Yunanistan ve Bulgaristan'a ulaştı. Azerbaycan'dan yapılan doğal gaz ithalatı ile Avrupa Birliği (AB) büyük ölçüde Rusya'ya bağlı olan tedarik imkanını çeşitlendirmiş olacak.

Bitcoin’den rekorlar haftası

Bitcoin bu hafta hızlı bir ralli yaşamış ve art arda rekorlar kaydetmişti. Yılın son döneminde kaydedilen ralli neticesinde Bitcoin aralık ayında yüzde 50, yılın tamamında ise yüzde 300'ün üzerinde prim yapmıştı.

TCMB swap verilerini yayımlamaya başlıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası swap işlemlerine ilişkin verileri 4 Ocak'tan itibaren günlük olarak yayımlamaya başlayacak.

İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret imzası

İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss'ın çevrimiçi katılımıyla imzalanan anlaşma 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek.

ABD ile ortak çalışma grubu için görüşmeler yapılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile Türkiye arasında ortak çalışma grubu oluşturulması için teknik görüşmeler olduğunu belirtti.