Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin'de yükseliş hareketi devam ediyor.

Popüler kripto para Bloomberg'ün derlediği fiyat verilerine göre son 24 saat içinde 19 bin doları aştı. Bitcoin TSİ 15.40'ta 19,150 dolar civarında işlem gördü.

Kripto para alım satım platformu Bitpanda'nın kurucu ortağı ve CEO'su Eric Demuth, son birkaç ay içerisinde giderek artan bir kurumsal yatırımcı girişi olduğunu söyledi. Kurumsal fonlar ve artan bireysel talebin Bitcoin'da yükselişi tetiklediğinin altını çizen Demuth, ayrıca merkez bankalarının genişleyici para politikaları gibi destekleyici makro trendlere de değindi.

Ayrıca diğer kripto paralarda da yükseliş gözlemleniyor. XRP (Ripple) bugün çok sert yükseldi. XRP 0,7681 dolar ile Mayıs 2018'den bu yana en yüksek seviyede.

Ripple'ın yükselişinde Ripple'ın Bank of America'yı (BofA) RippleNet üyesi olarak duyurması haberi etkili oldu. ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan BofA, bu yıl Ripple ürünlerini test ettiğini ya da halihazırda kullandığını muhtelif zamanlarda duyurmuştu.

Türkiye'de yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin arttığı görülüyor. İşlem platformu BtcTurk’ün CEO’su Özgür Güneri son 24 saatte platformun işlem hacminin günlük ortalamasına göre 5 kat artarak 3 milyar TL’ye ulaştığını bildirdi.