Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

Küresel internet televizyon ağı Netflix, oyunlarını Kanada ve İngiltere'deki televizyonlarda ve bilgisayarlarda test etmeye başladı. Oyunlarını bugün hâli hazırda çalıştırdığı cep telefonlarının yanı sıra TV'ler ve bilgisayarlara da dahil eden platformun, Netflix.com üzerinden PC ve Mac bilgisayarları içerecek şekilde genişlemesi planlanıyor.

Yayıncının 2021'de satın aldığı ilk oyun stüdyosu olan Night School Studio'dan "Oxenfree" ve bir mücevher madenciliği atari oyunu olan Molehew's Mining Adventure dahil olmak üzere, bu testlerin bir parçası olarak başlangıçta iki oyun sunulacak. Oyun odaklı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Netflix, oyunlarının daha fazla platforma gelmesi için test sürecine başlattığını duyurdu.

Netflix tarafından desteklenen televizyon modelleri ve cihazlar arasında ise Amazon Fire TV, Chromecast özellikli Google TV'ler, LG televizyonları, Nvidia Shield TV, Roku, Samsung'un akıllı televizyonları ve Walmart ONN yer alıyor. Netflix tarafından yapılan açıklamalara göre ilerleyen dönemde daha fazla model beta sürecine eklenecek.

Netflix, oyunları için sunduğu TV ve bilgisayar desteği ile birlikte oyun pazarında daha hızlı bir şekilde büyümeyi hedefliyor.