Advertisement
ALTIN VE EMTİA ABONE OL

Petrol, yatırımcıların arz endişeleriyle küresel ekonomik yavaşlamanın talep üzerindeki etkisini fiyatlamasıyla dar bant hareketi gösterdi.

ABD ham petrolü, Çin'in yerel vakalar tırmanırken 'sıfır Kovid' politikasına olan bağlılığını yeniden teyit etmesiyle Pazartesi günkü gevşemenin ardından varil başına 92 ​​dolar seviyesinde dengelendi. Brent petrol de 98 dolar civarında.

Petrol piyasasında yatırımcılar, Ukrayna'daki savaşın yanı sıra Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefiklerinin üretimi kısma yönündeki son hamlesini ve yaklaşan Avrupa Birliği kısıtlamalarının Rus petrol akışları üzerindeki olası etkisini değerlendiriyor.

Ham petrol fiyatları, küresel bir yavaşlama, daha sıkı para politikası ve güçlü bir doların fiyatlar üzerinde baskı oluşturmasıyla Haziran ayındaki zirvelerinden yaklaşık dörtte bir oranında düştü.

Perşembe günü açıklanacak ABD enflasyon verisi, enflasyonist baskıların gücü ve bu yıl faiz oranlarını hızlı bir şekilde yükselten Fed'in muhtemel sonraki adımları hakkında ek ipuçları verecek.