Advertisement

Elon Musk'ın satın almasıyla büyük şirketlerin reklamlarını çektiği Twitter'da reklamverenlere cezbedecek yeni araçlar tasarlanıyor.

Reuters'ın haberine göre Twitter, şirketlere reklamlarının belli anahtar kelimeleri içeren paylaşımların altında ya da üstünde çıkmasını engelleyebilecek yeni kontrol araçları sunacak.

Habere göre Twitter şirketlere gönderdiği elektronik postada söz konusu yeni araçların gelecek hafta itibariyle uygulamaya alınacağını belirtti.

Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından aralarında General Mills, Pfizer gibi şirketler Twitter'dan reklamlarını çekme kararı almıştı.

Bu şirketlerden biri olan Apple daha sonra Twitter'a reklam vermeye devam edeceğini açıklamıştı.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, Apple CEO’su Tim Cook ile görüşmesinin ardından, şirketin Twitter’da reklam vermeye devam edeceğini belirtmişti.

Apple'ın geri dönüşü

Musk, Apple’a yönelik yaptığı değerlendirmede, iPhone ve Mac bilgisayar üreticisinin Twitter’da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurduğunu ve siteyi App Store’dan alıkoymakla tehdit ettiğini söylemişti.

Musk, Apple’ı hedef alarak, diğer şirketler reklamlarını Twitter’dan çekerken, dünyanın en değerli şirketi ve en iyi reklamvereniyle savaş riskini göze aldı diye eklemişti.

Bloomberg’ün haberine göre Elon Musk, Apple’ın Twitter’da reklam vermeye ‘tamamen yeniden başladığını’ ve dünyanın en etkili teknoloji şirketlerinden ikisi arasındaki giderek artan bir savaşı daha da azalttığını belirtti.