Advertisement
HABERLER ABONE OL

Ticaret Bakanı Ömer Bolat Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan Belediye, Kırsal İşler ve Konut Bakanı Al-Hogail ve beraberindeki heyeti Bakanlıkta ağırladıklarını belirtti.

İkili ticaret, karşılıklı yatırımlar, müteahhitlik hizmetleri, akıllı kent teknolojileri ve Türk firmalarının Suudi Arabistan'daki faaliyetleri kapsamında ilişkileri derinleştirmeye yönelik atılabilecek adımları değerlendirdiklerini kaydeden Bolat, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güçlü tarihi ve kültürel bağlarımız olan Suudi Arabistan ile ilişkilerimizi daha ileri seviyeye taşımaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Bakan Bolat ikinci bir paylaşım daha yaparak Birleşik Krallık Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kemi Badenoch ile görüştüklerini belirterek, ticari ilişkileri daha da derinleştirmek üzere birlikte çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.

Bolat, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Badenoch ile verimli bir video konferans gerçekleştirdiklerini kaydetti.

İki ülke arasındaki ticari ilişkileri görüştüklerini dile getiren Bolat, "Birleşik Krallık ile sahip olduğumuz güçlü ekonomik ve ticari işbirliğimizi daha da geliştirmek üzere önümüzdeki dönemde atabileceğimiz adımları ele aldık. Ticari ilişkilerimizi daha da derinleştirmek üzere birlikte çalışmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.