Advertisement
HABERLER ABONE OL

Beyaz Saray, Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi'nin koronaviüs krizinden hasar gören ekonomiye yönelik teşvik paketinin bireysel önlemler kısmını geri çekme fikrinin ardından rota değiştirerek tekrar geniş kapsamlı bir teşvik paketinin sinyalini verdi.

Pelosi'nin Sözcüsü Drew Hamilton'a göre, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin Nancy Pelosi'ye ABD Başkanı Donald Trump'ın kapsamlı bir teşvik paketi istediğini anlattığı 40 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bu esnada, "Nasıl bir teşvik paketi istediğimizi açıkça belirttik" diyen Beyaz Saray Sözcüsü Alyssa Farah, ardından gazetecilere sözlerini daha büyük bir teşvik paketine açık olunduğu şeklinde netleştirdi. Farah, demokratların 2.2 trilyon dolarlık planına yönelik muhalefeti de yineledi.

Volatil devam eden görüşmeler hisse senetlerini de volatil bir seyre yönlendirdi. Havayolu hisseleripotansiyel teşvik paketi haberleinin etkisinde dalgalandı. S&P 500 Endeksi,Salı günü Trump'ın görüşmeleri sonlandırması ile kaydettiği sert gerilemenin ardından Perşembe günkü işlemlerde yükseldi.