Advertisement

HANDE BERKTAN

Meta, Kaliforniya Burlingame'deki kampüsünde ilk perakende mağazasını 9 Mayıs’ta açıyor. Ziyaretçiler, Meta'nın Portal akıllı görüntülü telefonları ve Quest sanal gerçeklik kulaklıkları deneyimleyip ve satın alabilecek.

Meta'nın mağazası, kullanıcıların bir mağaza çalışanı ile görüntülü arama özelliklerini test edebilecekleri portal için bir demo alanı içerecek. Ayrıca, akıllı Ray-Ban gözlüklerinin farklı stillerini deneyebilir ve satın almadan önce yeteneklerini test edebilecekler. Meta ayrıca web sitesine bir "Mağaza" sekmesi ekleyerek tüm ürünlerini çevrimiçi olarak tek bir yerde bulmayı kolaylaştırıyor.

Bu adım, birkaç sınırlı pop-up mağazanın ardından geçen yıl ilk perakende kuruluşunu açan Google gibi şirketlerin ayak izlerini takip eden Meta için donanım satışları açısından önemli. Meta, daha önce VR kulaklıkları için demo istasyonlarında Best Buy ile ortaklık kurmuştu.

Yeni mağaza, şirketin ana odak alanlarından biri olan, insanlara hâlâ alışılmadık sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisini satmak için başka bir fırsat sunuyor. Meta mağaza müdürü Martin Gilliard konu hakkında yaptığı açıklamada, “Burlingame mağazamız bize müşteri deneyimini geliştirmemiz için daha fazla deneyimleme ve sürdürme fırsatı veriyor. Bu gelecekteki perakende stratejimizi oluşturmaya yardımcı olacak.” dedi.