Advertisement

Tesla çok konuşulan aracı Cybertruck'ın üretim tarihini 2023'ün ilk çeyreğine ertelemeye karar verdi.

Reuters'in konuya yakın bir kaynağa dayandırdığı habere göre bu senenin ilerleyen dönemlerinde başlaması beklenen üretim, aracın bazı özelliklerinin değiştirilmesi kararı alınması sonrası ertelendi.

Aralık ayında Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’de araçla ilgili sorulan sorulara verdiği cevaplardan birinde Cybertruck’ın ilk üretilen serisinin dört motorlu olacağını ve aracın “yengeç gibi” hareket etmesini sağlayacak ön ve arka tekerlekleri için farklı yönlendirme özelliğine sahip olacağını belirtti.

Cybertruck, piyasaya sürüldüğünde baharda piyasaya sürülecek Ford Motor Co.’nun elektrikli F-150 Lightning’i ve General Motors Co.’nın Silverado’su gibi güçlü rakiplerle yarışmak zorunda kalacak.

2019 Kasım’da Elon Musk Cybertruck’ı tanıttığında Twitter’da olumsuz bir haber fırtınası esmesine neden olmuştu. Tesla’nın tasarım şefi aracın zırhlı camının koruyucu kabiliyetlerini sergilemek adına pencerelerine metal bir top fırlatmıştı. Ne var ki işler planlandığı gibi gitmemiş ve öncesinde oldukça yıpranan camlardan sürücü tarafı tuzla buz olunca yüzü kızaran Musk durumla alay ederek “Belki de biraz fazla zorladık” yorumunu yapmıştı.