Advertisement

Bugün Doğanlar

Bugün doğduysanız; yapıcı, girişimci, lider, kendini düşünen,çekici bir insansınız. Otorite ve liderlik gerektiren alanlarda rahatlıkla başarılı olursunuz. Başkalarının emrinde ve altında çalışmak size göre değil. Uğraşılarınız ve girişkenlik özelliğinizle başarılı olacaksınız. Bu sene duygusal hayatınızda önemli kararlarınız devrede.

Yine Tutuluyoruz

Bu gece (25 nisan) saat 21:04-01:11 arasında Avrupa, Ortadoğu, Asya’nın büyük bir kısmı, avustralya ve Antartika’da gözlenecek bir parçalı Ay tutulması gereçekleşecek. Su elementindeki (akrep) tutulmalar sel felaketleri, deniz kazaları, su ve kümes hayvanlarının zarar görmesi, ihanet, kargaşalar, hain hareketler, huzursuzluklar, uyuşturucu konuları, ve aşırı yağışlarla, genel halkla ilgilidir. Sabit elementteki tutulmalar, milli gelir, para, ticaret hayatı, sahip olduklarımız, meclis ve parlemento konularını içerir. Akrep burcunda oluşan bu tutulmanın klasik astrolojide mars tarafından yönetiliyor olması ve marsın yanık ve zararlı durumda olması zorlanacağımız bir tutulma içinde olduğumuzu anlatmakta. Tutulma derecesine baktığımızda 5 derece akrep burcunda oluşan tutulma, korkunç şimşekleri, gökgürültüleri ve depremleri harekete geçirir.

Tutulmanın özelliklerine baktığımızda satürn ve mars gibi iki kötücül gezegenin karşı karşıya geldiğini görüyoruz.  Satürn engeller, zorluklar, sorumlulukları temsil ederken, mars, şiddet, agresyon ve kavgaları, mücadeleleri ve savaşları karşımıza getirir. Önümüzdeki 4 ay boyunca  tüm dünyada bu 2 gezegenin karşımıza getireceği zorlukları özellikle tutulmanın kritik noktaları tetiklediği ülkelerde ve kendi ülkemizde göreceğiz.

Tutulma haritasına göre türkiye için yay burcu yükseliyor ve yöneticisi jüpiter ikizler burcunda ve 7. Ev de bulunuyor. Bu da önümüzdeki dönemde, yabancı devletlerle diplomatik gelişmelerin, müzakerelerin, görüşme ve anlaşmaların devrede olacağının altını çizmekte. Yine meclisle ilgili konular, anayasa hazırlama süreci içinde önemli sorumluluklar, önemli uluslararası aktivitelerin yer alacağının göstergesi. Türkiye haritasının 5. Evine denk gelmesi ise, gençlerin, diplomatların, eğlence alanlarının, turizmin, sanatçıların, sporcuların ve spor faaliyetlerinin Borsa ve spekülasyona dayalı işlerin etkileneceğini gösteriyor. Önümüzdeki 4 aylık süreçte ekonomik anlamda zorlanmalar, türbülanslar ve iniş çıkışlar görülebilir. Yine demokratik açılımlarda, anayasa düzenlenmesinde ve gelecek planlarında gençlere, sanatçılara, diplomatlara, sporculara özellikle kadınlara önemli görevlerin düşmesi, gelecekle ilgili planlarda önemli sorumluluk üstlenmeleri ama bu sorumlulukların bazı kesimler tarafından kabul görmemesi veya bazı manilerle karşılaşmaları söz konusu olabilir. Türkiye önemli değişimlerin eşiğinde, yeni mesuliyetler, sorumluluklar üstlenmesi gereken bir dönem içinde bulunuyor. Bu süreçte herkesin maddi- manevi değerlerini gözden geçirmesi ve sahip olduğumuz değerleri sorgulaması, duygularımız ve mantığımız arasındaki ikilemleri iyi yönetmesi gerekecek. İnatlaşmalara ve duygusal patlamalara yatkın bir süreçte olduğumuzun altını çizerek olaylara sağ duyulu yaklaşmayı öğrenmeliyiz.

Koç Burcu: Ay tutulması sizi en çok ortaklaşa para alanlarınızda etkileyecek. Eşinizin, sevgilinizin veya ailenizdeki bir insanın hayatında üstlendiğiniz para sorumluluklarınız devreye girebilir.

Boğa Burcu: Parçalı ay tutulması özel hayatınızda önemli karar ve başlangıçları hayatınıza taşıyabilir. İlişkinizi bitirme, çekidüzen verme veya evlilik gibi bir sonraki aşamaya taşıma gibi kararlar alabilirsiniz.

İkizler Burcu: Ay tutulması iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda oluşacak. Bu tutulma esnasında iş hayatınızda bazı sonuçlara ve sonlanmalara ulaşabilirsiniz. Yine sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir tutulma olacak.

Yengeç Burcu: Aşk hayatınızda ve çocuklarınızla ilgili konularda bazı hassaslıklara açık olabilirsiniz. Sorumluluklarınız size ağır gelebilir veya sizi zorlayabilir. Yine ilişkilerinize dikkat etmelisiniz.

Aslan Burcu: Bugün oluşan parçalı ay tutulması ev ve yuva alanlarınızı tetikleyecek. Bu tarih ve sonrası dönemde ailevi konular, ev alım, satım, taşınma ve yer değiştirme etkileriniz yüksek olabilir.

Başak Burcu: Yakın çevre alanlarınızda üstleneceğiniz sorumluluklarınız hayatınızdan alacağınız zevki kısabilir. Bu tutulma sizin devreye soktuğunuz planlarınızı da etkileyecek. Yakın ve uzak çevreniz arasında bocalayabilirsiniz.

Terazi Burcu: Ay tutulması para evinizde oluşacak. Bu tarih sonrası para alanlarınızda beklenmedik konu ve olaylar cereyan edebilir. Almanız gereken bir para bir yerlere takılı kalabilir veya elinize para geçebilir.

Akrep Burcu: Bu gece oluşan parçalı ay tutulması hayatınızla ilgili önemli kararları ve sonuçları gündeminize getirecek. Sevdiğiniz insanla ilişkilerinizde, ortaklaşa iş alanlarınızda dengeyi sağlamakta zorlanabilirsiniz.

Yay Burcu: Parçalı ay tutulması, sizin kadersel alanınızda oluşacak. Beklenmedik olaylar yaşayabilirsiniz. Bir olayın açığa çıkması, bazı olayların aydınlanması söz konusu olabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Oğlak Burcu: Ay tutulması bir organizasyonu, aktiviteyi veya grupsal işlerinizi ön plana çıkartabilir. Arkadaş ilişkilerinizde üstleneceğiniz sorumluluklar aşkınıza veya varsa çocuğunuza ayırmanız gereken vakitten çalabilir.

Kova Burcu: Parçalı ay tutulması, kariyer alanlarınızda oluşacak. Aile hayatınıza yoğunlaştığınız bu dönem işinizdeki sorumluluklar öne çıkabilir. Bir işinizde ulaşacağınız sonuçlar sizi yıpratabilir.

Balık Burcu: Bu ay tutulması, seyahat, eğitim, hukuk, medya, ticaret alanlarınızda ani kararları devreye sokabilir. Yine bu dönemde yakın çevre ve uzak çevreniz arasında bocalamalarınız olabilir.