Advertisement

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu seçim sonuçlarına dair "şu an aradaki fark 19 bin 552.  Bu farklar dengeli şekilde devam ediyor" dedi.

İmamoğlu sürecin devam ettiğini belirterek şunları söyledi; "11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Şu an aradaki fark 19 bin 552 yani 21 bin civarındaki rakamlardan bu süreç başladığında buraya indi. Rakibimizin oyu 4 milyon 151 bin 923'e çıktı. Bu farklar dengeli bir şekilde devam ediyor"

"Arkadaşlarımın yaptığı simülasyona göre artı eksi değerlere göre günün sonuna 18 bin ila 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak. Geçersiz oyların sayılmasının bizi götüreceği sonuç budur. Halen efendim kameralar önünde başka sayımlar da yapılsın diyen, rakibimiz adına konuşan yetkili arkadaşlar, titrini söylemek istemiyorum ne acı ki, seçimden önce dünyanın en güvenilir sistemini ağızları dolu dolu anlatırken, seçimden sonra oradaki hakime, memura, müdüre, vatandaşlarımıza bile güvenmeyerek kameralar önünde olsun çağrısını yapmalarını bir talihsiz olarak görüyorum.

Efendim 500 küsur sandıktan 11 bin oyumuz attı. Bahsedilen 500 küsur oyda 11 bin oy arttı dedikleri sayı 1 Nisan'da bizim ulaştığımız aradaki 27 bin farktan sonra itirazlar vardı. Doğru rakimizin oyu 11 bin civarında arttı. Aynı şekilde bizim oylarımız 3 bin 500'lere arttı. Zaten oradan 21 binlere geriledi. Burada bir algı yönetilmeye çalışıyor. Öyle değil sandıklarda yapılan 177 oyumuz varken 1 yazılmış bize. Bizde olduğu gibi rakibimizde de oldu. Bu hatalar düzeltildi. Şu anda 19 bin 552 11 ilçede geçersiz oyların sayılmasından sonra gelinen süreç."